GF – Dame/Herredag’s match

For første gang spiller klubbens damedag og herredag en fælles ”månedsturnering”, den 2. maj 2024. Arrangementet er kommet i stand i samarbejde med GF forsikring, der stiller op med et flot præmiebord med gavekort til shoppen og en række andre spændende præmier.

Desuden er der en præmie for en Hole in One på 2000 kr. Dette forudsætter blot, at du har tilmeldt dig den gratis HiO forsikring i GF Forsikring gennem Dansk golf Union. Er du ikke tilmeldt denne, kan du gøre det her.

Der spilles en Mexican scramble holdturnering, og der er flotte præmier til de 3 bedste hold. Endvidere dystes på 2 huller om hhv. nærmest flaget og nærmest stregen præmierne.

Deltagelse er kun for medlemmer i klubbens damedag hhv. klubbens herredag, men det er jo stadigt muligt at indmelde sig i disse ”klub i klubben”.

Turneringsfee til matchen 2. maj er kun 150,- kr., som udover matchen og de flotte præmier også dækker spisning bagefter.

Tilmelding i golfbox.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *